Eventi dalle Associazioni

Izlet v Rovigo - Gita a Rovigo

Rovigo, dal 08 giugno 2024 al 08 giugno 2024
Izlet v Rovigo - Gita a Rovigo

sledi italijanski prevod besedila - segue il testo in italiano dopo la parte in sloveno

Vabljeni ste, da se nam pridružite na enodnevnem izletu v Rovigo!

Zbirališče ob 7.45 v Trstu na Trgu Oberdan, od koder odpelje avtobus ob 8.00, s postanki ob 8.15 na Opčinah in 8.35 v Sesljanu. Po poti postanek za kavo.

Prihod v Padovo ob 11.00. Po krajšem postanku ob 11.30 voden ogled razstave »Henri de Toulouse-Lautrec. Pariz 1881-1901« v palači Roverella. Razstavo, ki so jo pripravili kuratorji Jean-David Jumeau-Lafond, Francesco Parisi in Fanny Girard iz Muzeja Toulouse-Lautrec v Albiju, sestavlja več kot 200 del, ki nam odstirajo pogled na pariško četrt Montmartre v času fin de siècla.

Po zaključenem vodenem ogledu bo čas za tipično beneško kosilo v mestnem središču.

Ob 15. uri bo sledil še voden ogled središča Roviga. Od srednjeveških utrdb se bomo sprehodili po mestu in spoznali osebnosti, ki so prebivali v palačah, ki krasijo trge in ulice, vse do Cerkve Device Marije, ki jo imenujejo "La Rotonda", ki jo krasijo teleri iz XVII. stoletja.

Sledilo bo vkrcanje na avtobus in odhod proti domu. Predviden prihod v Trst ob 20. uri.

Za podrobne informacije in rezervacije smo vam na voljo v Ul. San Francesco 20 in na tel. 040-360072.

Siete invitati ad unirvi a noi in una gita di un giorno a Rovigo!

Ritrovo alle 7.45 a Trieste, in Piazza Oberdan, da dove il pullman partirà alle 8.00, con fermate alle 8.15 a Opicina e alle 8.35 a Sistiana. Sosta per un caffè durante il tragitto.

Arrivo a Padova alle 11.00, alle 11.30 visita guidata alla mostra "Henri de Toulouse-Lautrec. Parigi 1881-1901" a Palazzo Roverella. Curata da Jean-David Jumeau-Lafond, Francesco Parisi e Fanny Girard del Museo Toulouse-Lautrec di Albi, la mostra è composta da oltre 200 opere che offrono una visione del quartiere Montmartre di Parigi all'epoca della fin de siècle.

Dopo la visita guidata, ci sarà tempo per un pranzo tipico veneto nel centro della città.

Alle 15:00 seguirà una visita guidata del centro di Rovigo. Partendo dalle fortificazioni medievali faremo una passeggiata per la città e scopriremo i personaggi che hanno abitato i palazzi che ornano le piazze e le strade, fino alla Chiesa della Beata Vergine del Soccorso, detta "La Rotonda", decorata con teleri del XVII secolo.

A questo punto saliremo a bordo del pullman e partiremo verso casa. Arrivo previsto a Trieste alle 20:00.

Per informazioni dettagliate e prenotazioni, siamo a vostra disposizione presso la nostra sede (Via San Francesco 20) e al numero di telefono 040-360072.